KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15143002
nr 1514 3002
Théo Tobiasse
(f. 1927)
"La Danse des justes (psaumes du rooi David)". Signerad. Blandteknik, 50x66 cm, yttermått inklusive ram: 67x83 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Utrop:
14.000 kr
Såld:
14.000 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:42:40
12.000 kr
12.500 kr
13.000 kr
13.500 kr
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse